Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Kupię Nevadę 750

Ikarija
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2018, 13:22

Kupię Nevadę 750

Post autor: Ikarija » 23 kwie 2018, 13:34

Dzień dobry! Zdecydowałam się na pierwszy motocykl sprawić sobie MG Nevadę 750. Nie ma tego wiele, dlatego pomyślałam, że ogłoszę się również tutaj. Przy okazji z wdzięcznością przyjmę każdą radę i sugestię. Bardzo spodobał mi się ten konkretny model, który oglądałam też osobiście:
https://www.olx.pl/oferta/moto-guzzi-ne ... fcLa5.html
Jestem z Legnicy. Może są tutaj szczęśliwi posiadacze Nevady, którzy podpowiedzą na co zwrócić uwagę, przy negocjacjach w kwestii np. ww. MG?
Pozdrawiam Serdecznie!

ogonkotabehemota
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2018, 13:54

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: ogonkotabehemota » 23 kwie 2018, 13:59

...12 milionów przebiegu - musi być cokolwiek zajeżdżona! Ja bym nie kupił nawet za symboliczną złotówkę! :)
P.S. Ale przynajmniej sprzedawca uczciwy - nie majstrował przy liczniku jak większość handlarzy! :D :D :D

Awatar użytkownika
kowaskirajd
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2018, 15:04
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: kowaskirajd » 23 kwie 2018, 21:49

Witaj ,polecałbym kupno z osobą znającą te motocykle .Pozdrawiam.Udanego zakupu.
Była Nevada 750 ,Breva 1100 ,teraz jest V 7 lll Rough

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: zqubaniec » 24 kwie 2018, 08:28

O tym lepiej zapomnij. 1996 i 12000 km... majstrował..
Polecam Pawła z Golubia-Dobrzynia. Może mieć coś na zbyciu i sprawdzone. Wyszukaj go tu na forum. Czasem też ma coś na olx.

jachu
Posty: 146
Rejestracja: 03 lut 2018, 19:30
Lokalizacja: Kaszuby/Pomorze/Trójmiasto
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: jachu » 24 kwie 2018, 11:08

Cześć,

Nevada jako pierwszy motocykl dla kobiety to dobra decyzja. Maszyna lekka, łatwa w prowadzeniu, prosta w obsłudze.
Zalecam ostrożność wobec podanego przez Ciebie ogłoszenia... 22-letni motocykl, który przejechał 12tys. km? Czyli 500km rocznie? Trudno w to uwierzyć, powiem wprost - to musi być fejk.
Cena też wg mnie za wysoka. Za podobną kwotę upolujesz maszynę 10 lat młodszą, być może już nawet model z silnikiem na wtryskach.
I postaraj się "nie podpalać", czyli spokojnie przeglądaj oferty i oglądaj maszyny. Bo ma Ci dawać radość z jazdy, a nie być przedmiotem permanentnej troski w warsztacie. Pytaj na forum o konkretne egzemplarze, bo niektóre z nich są znane w środowisku, znany jest też ich właściciel i cała "historia choroby".
Powodzenia rad13
jachu
.........................
jest V7 III Night Pack i V85TT
był V7 III Stone
była Nevada Classic 750 IE

Ikarija
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2018, 13:22

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: Ikarija » 24 kwie 2018, 23:07

Dzięki za rady! Ech już się napalałam na tego z Warszawy...;-/ wyglądał i brzmiał spoko...ale jeszcze się za dobrze nie znam.
Gdyby ktoś coś w temacie słyszał, chętnie zapoznam się z ewentualną ofertą! pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
kowaskirajd
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2018, 15:04
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: kowaskirajd » 25 kwie 2018, 10:10

Witam,ja Nevade kupowałem od Niemca wyszukałem na mobile.de i przywiozłem na lawecie .Z Legnicy masz blisko .Spróbuj się przymierzyć do Brevy 750 dobry moto a może być więcej ofert na rynku.Pozdrawiam.Adam.
Była Nevada 750 ,Breva 1100 ,teraz jest V 7 lll Rough

Ikarija
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2018, 13:22

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: Ikarija » 25 kwie 2018, 14:20

cześć, dzięki za info. Breva jakoś mnie nie pasuje ;-)
Odpada też jeżdżenie za motocyklem do Niemiec (po Polsku dobrze się nie znam na mechanice, to jak z takim Niemcem, czy Holendrem miałabym się dogadać + koszty przewozu, no i ceny wprost proporcjonalne dla zarobków w euro ;-/ )

Ale mam pytanie o tego Gutka z 1999 r. :
https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... t=59740792
(podają w ogłoszeniu, że miał w Polsce właściciela kilka lat..może ktoś z forumowiczów? Może jest szansa dotrzeć do niego i o coś wypytać?
Pozdrawiam i życzę udanego dnia- pogoda sprzyja ;-)

Awatar użytkownika
kowaskirajd
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2018, 15:04
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: kowaskirajd » 25 kwie 2018, 18:25

Wygląda całkiem dobrze ale cena już nie .Jeśli będziesz oglądać to sprawdz cz skrzynia biegów nie wyje na którymś z biegów.Na sprzedajmy.pl znajdziesz tańsze a Breva 750 rok 2005 na wtrysku w cenie tej Nevady tysiaka chyba więcj.Pozdrawiam.
Była Nevada 750 ,Breva 1100 ,teraz jest V 7 lll Rough

Awatar użytkownika
zqubaniec
Posty: 410
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:53
Lokalizacja: pomorze
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Kupię Nevadę 750

Post autor: zqubaniec » 25 kwie 2018, 20:03

Ja się nie zgodzę z przedmówcą naszym drogim Adamem. Cena nie jest niska, prawda, ale też nie jakaś wygórowana. Ma sakwy i akcesoryjną osłonę alternatora. Taka osłona sporo kosztuje. Jest w bardzo dobrym stanie. Przebieg wydaje się być podejrzanie niski, ale to można sprawdzić. Myślę, że warto przyjrzeć się bliżej.
Ale na spokojnie. Wywiad trzeba by zrobić.
Jeśli chodzi o wycie skrzyni biegów, to na 5 biegu wyje i już. tak ma. Taka skrzynia. Biegi też nie wchodzą gładko.
Poza tym trzeba się przygotować na spore wibracje. To nie jest motor dostarczający gładkiego komfortu, ale jest wyjątkowy.
Co do modelu, to jest wersja Club. Miałem identyczny. Jest na gaźnikach i ma przyjemniejsze brzmienie od nowszych odmian.
Powinnaś się wybrać na oględziny z kimś obeznanym z okolicy. W śląskim jest sporo "naszych". Może się który "genteman" zaoferuje. okulary3

P.S. tylna lampa coś opadła. Trzeba się dowiedzieć o co "kaman".

ODPOWIEDZ