Witaj na Forum Moto Guzzi Club Poland!
Po rejestracji proszę oczekiwać e-mail aktywacyjny. Proszę sprawdzać folder SPAM - czasem tam trafia ów e-mail.
Jeśli masz problemy z zarejestrowaniem się na naszym forum prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracjamgcp@poczta.fm

Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Awatar użytkownika
wojtek_em
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2022, 12:34
Lokalizacja: Poznań

Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: wojtek_em » 16 kwie 2022, 11:37

Czy może ktoś z szanownego grona forumowego miał styczność z tym handlarzem? Oglądał jakąś maszynę?
Opinie w Google ma przeróżne, od bardzo negatywnych po pozytywne, średnio wychodzi pozytywnie ;)
Wiem, że z handlarzami trzeba bardzo ostrożnie, ale czasem nawet oni mają coś dobrego na sprzedaż szok9

Podoba mi się ta Breva (tylko ze zdjęć, oglądać narazie nie byłem - do Mizerowa mam ok. 400 km w jedną stronę...)

https://www.otomoto.pl/oferta/moto-guzz ... llery-open

W przebieg raczej nie wierzę - w Italii sezon mają długi i pewnie mało kto robi 2 tyś rocznie przebiegu :roll:
Ale nie przebieg najważniejszy, tylko regularny serwis i bezwypadkowość.

Dajcie znać, jeżeli macie jakieś doświadczenia z tym komisem, ewentualnie co sądzicie o tej Brevie.
Z góry dziękuję.
Jest: Daelim VT 125F
Kiedyś będzie: Moto Guzzi Breva 750

markali
Posty: 312
Rejestracja: 06 maja 2018, 07:37
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: markali » 16 kwie 2022, 13:20

Kupiłem tam swoją brevę 850 kilka lat temu (wystawiona w ogłoszeniu).
Z przebiegami bywa różnie. Właściciel powiedział mi że pewne jest tylko to że kiedyś umrzemy.
Trzeba jak najwięcej sprawdzić samemu i tyle. Historia, stan rzeczywisty na miejscu.
Czasami przełącznik trip nie działa. Kiedy odpalę ponownie -działa. Kufry ładnie na zdjęciach wiszą. Później okazuje się że jeden leżał na wydechu bo nie dało się powiesić że względu na większą średnicę wydechu. Po przywiezieniu usłyszałem: mogę zamienić na standardowy. Takie pierdoły w sumie. Wieszak można zrobić ale nic nie napisane.
Inne dwa gutki miały inne dolegliwości nie opisane w ogłoszeniu.
Niektóre sprzęty stoją tam kilka lat. Aku nie serwisowane.
Chciałem kiedyś kupić tam skuter. Nie zapowiadałem wizyty. Nie zakręcił.
Dlatego handlarze piszą żeby się umawiać. Szybkie podladowanie. Tobie zapali ale w jakim to Aku jest stanie?......
Może się trafić coś fajnego. Nie mówię że nie. Ale.wiesz że tak trafisz?
Ogólnie nie pojadę już tam.
Zachęcam do kupna czegoś zarejestrowanego, sprawdzonego. Od znajomego, forum. Masz wpisy, zdjęcia, relacje.
Swoim motocyklem na następny wyjazd nie bałbym się pojechać. Dopiero co sprowadzonym bym nie jechał.
To moje zdanie.
Udanych poszukiwań.

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: Marek Krupa » 18 kwie 2022, 12:36

Zaletą jest: włoskie pochodzenie motocykli (jakość styków elektrycznych nieporównywalna do angoli ), w ofercie ok 300 szt., możliwość zwrotu i pobrania po pewnym czasie innej maszyny, możliwość serwisowania w zaprzyjaźnionym warsztacie, który udziela rocznej gwarancji, dowóz na miejsce, oraz to, że Sokołowski prowadzi ten biznes +30 lat. Kupiliśmy tam z żoną Elżbietą 1 w ciągu 2 godzin 2 motocykle. Ja Brevę 1100, ona Hondę NTV Deauvile 650. Dostaliśmy na te zakupy poważny upust. Oferowane motocykle są tylko myte, nie są przeglądane i naprawiane. Wszystkie 300 szt. nie mają też ciągle ładowanych akumulatorów, to chyba oczywiste, ale sprzedający wstawia nowy akumulator. Honda była na PL tablicach. Okazało się, że ma uszkodzony układ chłodzenia (termostat, utleniona obudowa termostatu, styki wentylatora i włącznik) i krzywą terczę hamulcową. W Brevie też była krzywa tarcza, puszczała laga, szwankowała kontrolka luzu, uszkodzony był pływak w baku i był wyciek z pod czujnika położenia wału. Ma też w mojej ocenie za duży luz na sprzęgle w dyfrze, ale tego jeszcze nie dotykałem. Oczywiście nie wszystkie usterki wykryłem podczas zakupu, bo część pojawiła się podczas eksploatacji. A jeszcze podczas jazdy wywaliło mi uszczelkę na prawej klawiaturze i gorący olej zaczął mi gotować nogę. Podsumowując komis oceniam pozytywnie.

Awatar użytkownika
adamigo
Posty: 1375
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:15
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: adamigo » 18 kwie 2022, 18:10

Jednym słowem, miejsce dla fanów "gorących wrażeń ";)
V50II, V50D, Nevada Orrible 750, NTX 650

Awatar użytkownika
wojtek_em
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2022, 12:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: wojtek_em » 18 kwie 2022, 18:24

Dziękuję informacje i opinie. Czyli bez dobrego mechanika nie ma co podchodzić...Ale to w sumie wszędzie przy kupnie używanych sprzętów :(
Jest: Daelim VT 125F
Kiedyś będzie: Moto Guzzi Breva 750

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: Marek Krupa » 19 kwie 2022, 00:57

Wiemy ile kosztują i jaka jest dostępność części do Guciów. To proszę sobie odpowiedzieć ile kosztowałby taki sprzęt po naprawie w 100 % sprawny. Kto by za to zapłacił, kiedy my patrzymy przy zakupie na kasę i przebieg.

Awatar użytkownika
wojtek_em
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2022, 12:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: wojtek_em » 19 kwie 2022, 08:16

Nie skreślam tego komisu, co prawda mam tam daleko, więc pewnie nie będzie moim pierwszym wyborem. Poprostu lubię znać prawdziwy stan techniczny sprzętu, który kupuję. Za sprzęt w dobrym stanie mogę zapłacić powyżej średniej ceny rynkowej ;)
Jest: Daelim VT 125F
Kiedyś będzie: Moto Guzzi Breva 750

Marek Krupa
Posty: 678
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:03
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: Marek Krupa » 19 kwie 2022, 09:01

Lepszy sprzęt możesz kupić tylko od pasjonata markii , klubowicza lub od znajomego, o którym dużo wiesz, a jego maszynę ciągle podziwiałeś. Pozostali sprzedający nie wywalą worek kasy tylko po to żeby kupującemu zrobić dobrze. Najgorsze jest bezkosztowe przygotowywanie sprowadzonego , powypadkowego złomu do sprzedaży. Takie oszustwo może na drodze, przy dużych prędkościach okazać się tragiczne. Dlatego wolę kupić sprzęt niedłubany i wszystko naprawiać samemu.

juhass
Posty: 22
Rejestracja: 07 sty 2022, 11:58
Lokalizacja: Śląskie

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: juhass » 19 kwie 2022, 09:48

Zastanów się czy nie warto poszukać czegoś zza Odry np?
Tam gutków więcej niż u nas i można znaleźć w miarę pewną maszynę a podróż przynajmniej z części Polski niezbyt daleka.
Breva 1200

Awatar użytkownika
wojtek_em
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2022, 12:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Sokół Motocykle z Mizerowa - opinie

Post autor: wojtek_em » 19 kwie 2022, 10:15

Trochę właśnie o tym myślę...jakby kupić coś z aktualnym przeglądem TUV to prawdopodobieństwo "grubej" wtopy mniejsze. Oni tam na przeglądach trzepią niemiłosiernie.
Czytałem tylko opinie, że ciężko w DE o rezerwację pojazdu - często zdarza się, że przyjedziesz umówiony po maszynę a tu Helmut szprecha, że właśnie wczoraj po południu sprzedał. Więc trzeba by zrobić sobie w okolicy listę kilku ciekawych pojazdów, żeby w razie czego nie jechać 1000 km na darmo.
Jest: Daelim VT 125F
Kiedyś będzie: Moto Guzzi Breva 750

ODPOWIEDZ